Češka bolja od Holandije

Kvalifiakcije

Holandska nogometna reprezentacija poražena je rezultatom 2:1 u gostima kod Češke na startu kvalifikacija za EP 2016. godine u Francuskoj.

Holandija je bez Arjena Robbena gostovala kod neugodne Češke i malo ko je naslućivao trijumf domaćih.

Poveli su Česi u 22. minuti. Dockal je postigao prelijep pogodak udarcem sa 15 metara.

Uspjeli su Holanđani izjednačiti u desetoj minuti nastavka. Nakon duge akcije i centaršuta Blinda s lijeve strane, De Vrij je glavom sa sedam metara loptu poslao iza leđa Čecha.

I kada se mislilo da će doći do podjele bodova, domaći su uspjeli postići gol za pobjedu. Pilar je u 91. minuti zabio za 2:1, a on je u igru ušao u 66. minuti.