Egipat u posljednjim minutama do trijumfa protiv Maroka

Plasirali se u polufinale

Fudbaleri Egipta plasirali su se u polufinale Afričkog kupa nacija nakon današnje pobjede protiv Maroka sa 1:0.

Bila je ovo utakmica u kojoj je većinom igra protekla na sredini terena bez pravih prilika na obje strane, ali Egipat je na kraju uspio da postigne jedan pogodak.

Igrao se 88. minut meča i svi su čekali produžetke,  ali Kahraba se najboilje snašao u šesnaestercu protivnika nakon kornera te je loptu ubacio u mrežu za veliko slavlje njegove reprezentacije. Iako je meč nadoknađen čak šest minuta, Maroko ipak nije uspio da ozbiljnije zaprijeti Egiptu koji se plasirao u polufinale.

Egipćani će tamo igrati protiv Burkine Faso koja je u četvrtfinalu savladala ekipu Tunisa.