Osim nadoknadio tri gola minusa, ali ostao bez pobjede

Remi Al-Kharitiyatha

Prvi remi u katarskom prvenstvu upisao je najtrofejniji bh. stručnjak Amar Osim.

U susretu 19. kola Al-Kharitiyath je remizirao (4:4) na svom terenu sa Al Arabijem u jednoj fantastičnoj utakmici.

Gosti su žestoko krenuli u meč. S tri pogotka Dutre su nakon nešto više od pola sata vodili s 3:0, ali se Osimov tim uspio vratiti u meč i doći do velikog preokreta

Do poluvremena su su uspjeli preko Domingosa da smanje na 1:3, da bi zatim Al-Kharitiyath stigao do sjajnog preokreta.

Prvo je Al Ansari u 54. minuti smanjio na 2:3, da bi zatim s još dva gola Hassana Al-Kharitiyath stigao do vodstva od 4:3.

Međutim, do pobjede nisu uspjeli stići. U posljednjim sekundama gosti golom Paulinha stižu do izjednačenja rezultata na 4:4.