Santos nije slomio Barcu, brazilski derbi bez golova

Copa Libertadores, četvrtfinale

S. Bošković

Fudbaleri Santosa remizirali su protiv Barcelone SC rezultatom 1:1 u prvom susretu četvrtfinala Copa Libertadores.

Tim iz Brazila mnogo je bolje otvorio meč, no nakon prvih 45 minuta igre nije bilo pogodaka, da bi na otvaranju drugog dijela Henrique pogodio na asistenciju Braza. Domaći tim je nakon primljenog gola krenuo ofanzivnije, a do izjednačenja je došao deset minuta prije kraja utakmice kad je pogodio Alvez.

U drugom meču viđen je duel između dva tima iz Brazila, Botafoga i Gremija.

Gosti su imali tijekom čitavog susreta više iz igre. Gremio je imao terensku inicijativu, dok je domaći tim pokušao da sačuva netaknutu mrežu. Na kraju je ovaj susret završen bez postignutih golova.