Štilić, Jurić, Vladavić.. ostaju u Evropi
Muratović nije prošao

M. Maksimović

Ako već nemamo klubove u prvom kolu Kupa UEFA, naši internacionalci su u četvrtak bili dosta uspješni. Jurić, Štilić, Vladavić, Berberović su sa svojim klubovima prošli dalje.

Slaven Belupo Maria Jurića je eliminisao Aris Sanela Jahića. Jahić i njegovi saigrači su imali gol prednosti iz prve utakmice, ali se na kraju radovao Jurić zajedno sa Asimom Šehićem našim povremenim reprezentativcem.Upravo je Šehić zamijenio Jurića u 80 minuti.Što se tiče strijelaca autogol je zabio Nacho u 13. minuti, a gostima je presudio Vručina u 64. minuti. U finišu utakmice Jahić je imao veliku priliku, ali je nije iskoristio.

Poljski Lech Semira Štilića je nakon velikih 6:0 iz prve utakmice otišao u Zurich ' 'reda radi'' jer domaćini nisu mogli nadoknaditi ovu prednost, završilo je 0:0. Semir Štilić je igrao do 83. minute.

Žilina Admira Vladavića je i u drugoj utakmici bila bolja od Libereca iz Češke opet sa 2:1. Admir Vladavić je odigrao cijelu utakmicu, Mislav Karoglan je duel pogledao sa klupe.

Litex Džeme Berberovića je u gostima savladao Hapoel Ironi 2:1, što je malo iznenađenje nakon blijedih 0:0 iz prve utakmice. Također ide dalje i Hertha Envera Marića što je i očekivano s obzirom da Interblock nije bio rival po mjeri. Nakon pobjede u gostima 2:0, u revanšu je bilo 1:0.

Samir Muratović sa svojim Sturmom nije imao sreće. Zurich je u revanšu uspio utakmicu odvesti do jedanesteraca jer je prva završila bez pobjednika, a na kraju je slavio 4:2.