Walcott donio pobjedu Arsenalu, Cavani PSG-u

Liga prvaka

Teme:

PSG i Arsenal upisali su pobjede u mečevima drugog kola grupe A Lige prvaka.

Arsenal je na Emiratesu s 2:0 savladao Basel, te je očekivano stigao do prve pobjede u ovoj sezoni Lige prvaka.

Topnici su bolje otvorili meč i poveli već u sedmoj minuti, kada je Theo Walcott glavom pogodio na centaršut Alexisa Sancheza.

Taj pogodak dao je domaćinu krila, pa je u 26. minuti Walcott na novu asistenciju Sancheza postavio konačnih 2:0.

I u ostatku utakmice je Arsenal vodio glavnu riječ na terenu, no pogoci Walcotta iz prvog dijela bili su sasvim dovoljni za važna tri boda.

I PSG je stigao do prve pobjede, pošto je u Bugarskoj s 3:1 pobijedio ekipu Ludogoreca.

Natanel je doveo domaće u vodstvo, no Matuidi je u 41. minuti vratio Parižane u rezultatski egal, da bi sjajni Cavani s dva gola u nastavku riješio pitanje pobjednika.