Wolfsburg slavio, remi Borussije i Mainza

Bundesliga

Tri gola postignuta su na dva meča nedjeljnog programa sedmog kola njemačke Bundeslige.

Wolfsburg je s 1:0 bio bolji od Augsburga. Za domaće je ovo bio treći trijumf i ponovo su se vratili u gornji dio tabele, dok je Augsburg upisao četvrti poraz.

Naldo je postigao jedini gol na meču u 58. minuti. U drugom susretu, koji je odigran nešto kasnije, Borussia je u Moenchengladbachu odigrala 1:1 s Mainzom.

Povela je Borussia golom Krusea nakon 15 minuta igre, ali je Hoffmann u 31. s bijele tačke postavio konačnih 1:1.

Borussia je trećeplasirana nakon sedam kola sa 13 bodova, dok je šestoplasirani Mainz trenutno na 11 bodova, a zanimljivo da ni jedni ni drugi nisu poraženi u dosadašnjem dijelu prvenstva.