Antwerpen bolji od Partizana

Pripremni meč

Košarkaši Partizana poraženi su u pripremnoj utakmici od belgijskog Antwerpena rezultatom 81:72.

Meč je odigran u Hali sportova "Ranko Žeravica" pred više od 4.000 gledalaca .

Crno-bijeli su nakon sjajne druge četvrtine, koju su dobili sa 15:7, na odmor otišli sa pet poena prednosti (30:25). Ipak, u nastavku Partizan je dozvolio rivalu da se razigra i treći period igre dobije sa 30:16.

Posljednja četvrtina protekla je u izjednačenoj igri (26:26), što je gostima bilo dovoljno za sigurnu pobjedu.

Mike Smith predvodio je Antwerpen sa 26 poena, dok je William Hatcher sa 23 koša bio najefikasniji u redovima Partizana.

Crno-bijeli će narednu provjeru imati 23. septembra protiv bugarskog Lukoila.