Gordić odličan u visokoj pobjedi Cedevite nad Limogesom

Slavili Žalgiris i Efes

Košarkaši Cedevite došli su na svom terenu do druge pobjede u Euroligi u ovoj sezone. Uspješni su još bili Žalgiris i Efes, koji su također došli do važnih pobjeda.

Cedevita je od samog početka zaigrala bolje od gostiju iz Francuske. Prednost je na poluvremenu iznosila devet poena razlike za domaći tim, koji je u nastavku samo još dodatno ubacio u brzinu.

Na kraju je bilo 102:83, a najviše su se u pobjedi istakli Fran Pilepić i Miro Bilan koji su ubacili 21, odnosno 24 poena. Naš reprezentativac Nemanja Gordić imao je također zapaženu ulogu u trijumfu Cedevite. Bivši igrač Igokee ubacio je 11 poena i upisao čak 7 asistencija.

Košarkaši Žalgirisa napravili su u Rusiji krupan korak prema TOP 16 pobjedom protiv Nizhnyja. Rezultat je u jednoj čvrstoj utakmici glasio 61:55, iako je Nizhny imao +14 nakon prvog poluvremena. Žalgiris je domaćim dopustio samo osamnaest poena za cijelo drugo poluvrijeme i slavio veliku pobjedu. Najefikasniji pojedinac utakmice bio je James Anderson sa 18 poena.

Anadolu Efes je nastavio sa pružanjem odličnih partija u ovoj sezoni Eurolige. Ovaj put je turski tim pregazio Sassari s rezultatom 85:62. Ponovo je briljirao Dario Šarić koji je ubacio 18 poena dok je Milko Bjelica dodao dva manje.