Laboral uz dosta muke savladao Nižni, PAO siguran

Euroliga

Košarkaši Laboral Kutxe stigli su do svoje prve pobjede u TOP 16 fazi i to protiv debitanta u ovom krugu takmičenja. Nižni Novgorod je pružio jak otpor domaćim koji su na kraju ipak slavili sa 81:74.

Gosti su na poluvremenu imali vodstvo od 35:31 ali je u nastavku domaći tim zaigrao mnogo bolje i stigao do rezultatskog preokreta. Najefikasniji u redovima Laborala bio je Mike James sa 14 ubačenih poena a dva manje je dodao Shengelia. Goste je po ko zna koji put predvodio Rochestie sa 24 poena.

Panathinaikos je u Atini dočekao Žalgiris protiv kojeg je upisao ubjedljivu pobjedu rezultatom 77:58.

Već od starta utakmice je bilo jasno koji će tim doći do pobjede u ovom susretu. Panathinaikos je već na poluvremenu imao dvocifrenu prednost (+13) koju je do kraja utakmice samo povisio i došao do ubjedljive pobjede.

Čak šest igrača domaćih je bilo dvocifreno i upravo je ta širina Panathinaikosu i donijela pobjedu u ovom meču. Najjefikasniji je bio Pappas sa 14 poena, a jedan manje ubacio je Gist. Kod ekipe Žalgirisa je najefikasniji bio Will Cherry koji je ubacio 13 poena.