Velika iznenađenja u Torontu i San Antoniju

NBA liga

Utakmice NBA lige u noći s nedjelje na ponedjeljak donijele su nekoliko iznenađenja.

Jedno od njih su napravili Dallas Mavericksi koji su u derbiju Texasa kao gosti pobijedili San Antonio Spurse rezultatom 105:101.

Vjerovatno i najbolju partiju ove sezone Mavsi su odigrali protiv Spursa. Uspjeli su preokrenuti 15 poena razlike koliko su imali njihovi rivali krajem prvog poluvremena i na kraju su zasluženo slavili.

Do trijumfa ih je vodio Seth Curry sa 24 poena, a isti broj koševa je na drugoj strani ubacio Kawhi Leonard.

Toronto Raptorsi se nalaze u rezultatskoj krizi. Poraženi su u sedam od posljednjih osam utakmica, a sinoć su ih je kod kuće iznenadio Orlando Magic koji je slavio sa 114:113.

Mogao je tim s Floride mnogo ranije završiti ovaj meč. Imali su 15 poena prednosti na nekoliko minuta do kraja, ali su na kraju strahovali za pobjedu, do koje su ipak došli.

Nikola Vučević ih je predvodio sa 25 poena i 10 skokova, dok je na drugoj strani Kyle Lowry ubacio 33 poena.

Kevin Durant je vodio Golden State Warriorse do teške pobjede protiv Portlanda 113:111, a meč je završio sa 33 poena.

Do pobjeda su sinoć došli još Indiana, Washington i Chicago.