Šampionke suverene, ljepotica kola odigrana u Tuzli

PL BiH za odbojkašice, 3. kolo

Treće kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine za odbojkašice nije ponudilo neko veliko iznenađenje.

Aktuelne šampionke, ekipa Bimal-Jedinstva iz Brčkog, na svom su parketu bez većih problema sa maksimalnih 3:0 savladale HE na Drini. Gošće iz Višegrada su u tri seta uspjele osvojiti svega 33 poena.

Novajlija u ligi, sastav Vogošće, na svom je parketu u dvorani Amel Bečković upisao treći ovosezonski poraz, a bolja od vogošćanskog sastava bila je Modriča sa 3:0. Domaće odbojkašice samo su u prvom setu uspjele pružiti ozbiljniji otpor gošćama, a rezultat na kraju prvog seta glasio je 23:25.

Najzanimljiviji susret 3. kola odigran je u Tuzli gdje je nakon pet setova igre Kula-Gradačac savladala Sloboda-Tuzlafarm sa 3:2. Gostujući tim iz Gradačca bolje je otvorio meč, poveo sa 2:0 i kada su svi očekivali pobjedu Kule sa maksimalnih 3:0, Tuzlanke su proigrale. Naredna dva seta riješile su u svoju korist, te je utakmica otišla u tie-break u kojem su se gošće bolje snašle i slavile sa 15:9 za konačnih 3:2.

U posljednjem susretu BL Volley je na domaćem terenu sa 3:1 savladao Gacko.