Mladi rukometaši Hrvatske svjetski prvaci

Tako to rade naši zapadni susjedi

A. Beganović

Mladi hrvatski rukometaši osvojili su zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu mlađih juniora u Tunisu.

Hrvatski rukometaši u finalu su pobijedili Island (40:35) i tako su nakon sjajnih igara tokom cijelog turnira sasvim zasluženo osvojili zlatnu medalju.

Finalna utakmica između Islanda i Hrvatske igrana je u Nabeulu pred 3000 gledaoca, a od samog početka susreta mladi reprezentativci Hrvatske imali su vodstvo, koje nisu ispuštali do kraja.

U utakmici za treće mjesto Švedska je svladala domaći Tunis (30:27).