Prevcu svjetski rekorder i prvo mjesto u Svjetskom kupu

Slovenac letio 250 metara u Vikersundu

Slovenski skijaš-skakač Peter Prevc slavio je u takmičenju Svjetskog kupa na letaonici u norveškom Vikersundu.

Ne samo da je pobijedio, te petom pobjedom u svojoj karijeri preuzeo prvo mjesto u generalnom plasmanu Svjetskog kupa, nego je sjajni Slovenac fantastičnim skokom ili bolje reći letom od 250 metara postavio novi svjetski rekord.

Prethodni rekord iznosio je 246,5 metara, a ovo je četvrti put da se na ovoj norveškoj letaonici popravlja svjetski rekord.

Drugo mjesto na posljednjem takmičenju, koje traje još sutra, prije početka Svjetskog prvenstva u Falunu zauzeo je domaći takmičari Anders Fannemel, dok je legendarni Noriaki Kasai završio na trećoj poziciji.