Igman postaje kralj crvenih kartona, Sloga slavila u duelu novajlija u ligi

Duel odigran u Kaknju

E. Ganibegović, foto: D. Kurbegović

Danas su se u Kaknju u okviru sedmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine sastali novajvlije u ligi, Igman u Sloga.

Na kraju je ekipa iz Doboja u kakanjskom naselju Doboj odnijela pobjedu rezultatom 0:2.

Prvi pokušaj vidjeli smo u četvrtoj minuti, no šut Bešagića bio je lak plijen za golmana gostujuće ekipe.

Prva prava prilika na utakmici u 16. minuti. Bodul pokušao glavom sa sedam metara, no lopta odlazi iznad prečke gostujućeg gola.

Dvije minute kasnije Sloga uzvraća. Kontranapad je udarcem sa 20 metara završio Đorić, ali brani golman Igmana.

Nevjerovatan promašaj gostiju u 25. minuti. Janković je s pet metara uspio prebaciti loptu preko gola ekipe iz Konjica.

Odmah nakon toga stopostotna prilika na drugoj strani. Đorić griješi, Jakupović mu krade loptu i zaobilazi golmana, no ne uspjeva iskosa pogoditi mrežu. Minut kasnije Jakupović opet udobroj prilici, ali uspješniji je golman gostiju.

Novi pokušaj Jankovića u 36. minuti, ali odlazi to pored gola.

Prvo veće uzbuđenje u drugom poluvremenu i gol Sloge. Izveden je korner, lopta pada na drugu stativu gdje se najbolje snalazi Zajić i postiže svoj prvijenac za dobojski tim.

Već nakon pet minuta moglo je biti 0:2. Hebibović se poigravao na 30 metara od svog gola, izgubio je loptu, Kulenović je sjajno otvorio, dobio loptu, ali sa sedam metara nije uspio savladati domaćeg golmana.

Ono što nije uspio Kulenović u 62., jeste Zajić u 66. minuti. Sjajno je šutirao i pogodio za 0:2.

Igman je do gola mogao u 75. minuti. Jakupović je izašao sam na golmana gostiju, no nije uspio pogoditi.

Sva priča oko pobjednika se definitivno završila u 82. minuti. Blagojević je bio u duelu s Ristićem i dobio direktan crveni karton.

Za igman je inače ovo već četvrti crveni karton u sedmoj utakmici u Premijer ligi. Prethodno su dobili crveni karton protiv Borca (Dupovac), te dva protiv Sarajeva (Bodul i Blagojević).

Utakmicu je u Sloga završila s deset igrača. Đorić je laktom udario nespretno zakačio Durakovića i njemu je Miloš Gigović pokazao put u svlačionicu.

Sloga se trenutno s osam poena nalazi na šestoj poziciji, dok je Igman na 11. mjestu s tri manje. U narednom kolu Sloga dočekuje Velež, dok će Igman dočekati Slobodu.