Sjajna igra Širokog i pobjeda protiv Leotara u Trebinju

Tim s Pecare uzeo bitna tri boda

Široki Brijeg je u 16. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine savladao kao gost Leotar u Trebinju rezultatom 3:1.

Tim Jure Ivankovića je odigrao zaista odličan meč po veoma teškom terenu na Policama i na kraju je zasluženo stigao do tri boda.

Nakon mirnih desetak uvodnih minuta, Široki je taj koji stvara prve prave šanse.

Vukanović je u 10. minuti zaustavio šut Ćavara, a zatim tri minute kasnije Obšivač ima dobru poziciju, ali ne zabija pogodak.

Ipak, u 15. minuti Široki je poveo. Nakon kornera Tonći Mujan dočekuje loptu na vrhu kaznenog prostora, a zatim prekrasno pogađa za vodstvo gostiju od 1:0.

Blagaić potom u 23. minuti ima dobru šansu, no i njegov udarac je zaustavljen, da bi potom uslijedio period poprilično slabe igre sa obje strane.

Ništa se nije dešavalo sve do 42. minute kada je Leotar iskoristio jednu od rijetkih šansi. Zec je ubacio, a Miloš Aćimović pogađa za rezultat prvog dijela od 1:1.

Domaći bolje otvaraju drugo poluvrijeme i u 48. minuti stativa spašava goste nakon udarca Sekulovića.

Međutim, to je bilo sve od domaćih danas jer je Široki do kraja meča uspio da dođe do pobjede.

U 54. minuti gosti dolaze do drugog gola. Lukić proigrava Medića, a ovaj završava akciju pogotkom za 2:1.

Potom Jure Ivanković pravi izmjenu koja je donijela i treći pogodak. Poslao je na teren Paponju i Ikića umjesto Blagaića i Medića i to se ispostavio kao pravi potez.

Tri minute po ulasku Paponja fenomenalnom loptom pronalazi Ikića, a ovaj trese mrežu Leotara za prednost od 3:1.

Do kraja meča Široki lagano čuva prednost. Ostalo je 3:1 i gosti su upisali veoma bitna tri boda.