Čudesni Nemanja Bilbija, nezaustavljivi Zrinjski izjednačio rekord Premijer lige BiH

Zrinjski slavio na Tušnju

E. Ganibegović, foto: E. Dindić

Zrinjski je u 22. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine kao gost savladao Slobodu s 0:2.

Gledali smo jedno blijedo prvo poluvrijeme. U 14. minuti je Zrinjski tražio penal, odmah u idućem napadu i igrači Slobode, ali Sivac se nije oglasio.

U 20. minuti Sergej Jakirović je morao zamijeniti povrijeđenog Irfana Hadžića, umjesto njega je ušao Karlo Kamenar.

Nakon pola sata igre dosuđen slobodan udarac za Zrinjski na na ivici kaznenog prostora, Bašić šutira, ali Bukvić brani.

Na kraju prvog dijela po žuti karton dobijaju Bašić kod gostiju i Beganović kod domaće ekipe, te se otišlo na odmor s rezultatom 0:0.

Otvaranje drugog dijela donosi nam penal za Zrinjski. U 50. minuti Bašić oduzima jednu loptu na diskutabilan način, da je to bio faul zbog opasnog igranja bio bi i drugi žuti karton, međutim, nije se sudac oglasio.

Nakon toga Bašić centrira, lopta dugo i visoko leti, a Osmić ruši rezervistu Malekinušića koji je gradio loptu i pokazano je na bijelu tačku.

Nemanja Bilbija preuzima odgovornost i zakucava loptu pod prečku gola Semira Bukvića.

I kada se čekao odgovor Slobode, opet se ukazao Nemanja Bilbija. U 73. minuti Ćorluka je uputio centaršut, a prelijep gol postiže Bilbija. Iz skoka je uhvatio volej udarac lijevim vanjskim stopalom i savladao Bukvića.

Do kraja vrijedi istaći šansu koju je za Slobodu imao Nedim Hadžić, ali mreža Čondrića je ostala netaknuta.

Nažalost, vidjeli smo i neke nemile scene s obzirom da su se sukobile Fukare i Ultrasi, a reagovala je i policija.

Zrinjski je ovom pobjedom izjednačio rekord FK Željezničar od 12 pobjeda u nizu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine i u 23. kolu mogli bi ispisati historiju naše lige novom pobjedom, a dočekat će fenjeraša Radnik kojeg su s 4:0 razbili u prošlom kolu.

Sloboda će u goste Širokom Brijegu.

Zrinjski je ubjedljivo prvi s 57 bodova, 16 ispred Tuzla Cityja i vjerovatno će biti novi prvak Bosne i Hercegovine, dok je Sloboda sedma s 25 poena.

Premijer liga BiH, 22. kolo:

Sloboda - Zrinjski 0:2 (Bilbija 51' (P), 73')

Zaprati HŠK Zrinjski, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
HŠK Zrinjski Moje Teme

plemic
sljedeći, molim!!!
13 23
Slana_carsija
Penala realno nije bilo, ali vala i Sloboda ko da je igrala protiv Reala i PSG zajedno