Srbija razbila Izrael i plasirala se na Mundobasket
Miloš Teodosić je bio jedan od najboljih igrača na utakmici

Izabranici Aleksandra Đorđevića nisu dopustili još jedno iznenađenje

S. Pašalić

Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Izrael 97:76 i tako se plasirala na Svjetsko prvenstvo.

Srbija u ovoj utakmici nije dozvolila još jedno iznenađenje nakon što je prije tri dana doživjela šokantan poraz od reprezentacije Estonije 71:70.

Izabranici Aleksandra Đorđevića su od prve minute krenuli po pobjedu i na kraju prve četvrtine imali prednost od osam poena razlike, bilo je 26:18.

U drugoj četvrtini je Srbija nastavila povećavati prednost pa se na poluvrijeme otišlo sa 49:33 za košarkaše Srbije.

Potražite više informacija na temu FIBA Svjetsko prvenstvo:

U nastavku se prednost reprezentacije Srbija samo povećavala tako je su na kraju slavili rezultatom 97:76.

Vladimir Lučić je predvodio Srbiju sa 22 poena, dok je Dragan Milosavljević je dodao 18 poena. Miloš Teodosić je postigao 11 poena te dodao 9 asistencija.