Veliko iznenađenje na Otoci: Olimpik razbio Zrinjski!

Težak poraz Plemića

M. Šljivak, foto: T. Hebib

Olimpik je u 12. kolu Premijer lige BiH šokirao Zrinjski na Otocii upisao je pobjedu rezultatom 3:0.

Otvoreno se igralo na Otoci od prve minute. Domaći su prvi prijetili nakon osam minuta igre, Cruz nije precizan.

Potom se probudio Zrinjski. Ivančić u 13. minuti promašuje zicer, četiri minute kasnije prijeti i Barbarić, gola nema.

Na sredini prvog dijela Filipović odlično šutira sa distance, Hadžić je uz malo muke odbranio, da bi pet minuta kasnije Ivančić imao još jedan veliki promašaj. Ćorluka ga je poslužio loptom, ovaj ne zabija iako je bio sam pred golom.

Do kraja prvog poluvremena još dvije odlične šanse za domaće. Ojdanić nakon opasnog napada umalo nije zabio autogol, a zatim i Bilbija pogađa stativu i na poluvrijeme se odlazi bez golova.

Drugi dio meča otvara Bilbija još jednom sjajnom šansom, a zatim stižu kazne za sve promašaje gostiju iz Mostara.

U 56. minuti golman Brkić ruši Cruza, sudija pokazuje na bijelu tačku, a Nemanja Lekanić pogađa za 1:0.

Sedam minuta kasnije novi šok za Plemiće. Ponovo Brkić pravi penal nad Cruzom, dobija crveni karton, a Lekanić je taj koji šutira i matira rezervistu Soldu za 2:0.

Gosti su i sa igračem manje bili agilniji. Pokušali su nešto napraviti u fazi napada, dok su domaći igrali na kontre i čekali su svoju šansu.

Dočekali su je u nadoknadi meča. Šišić je zakucao loptu u mrežu za konačnih 3:0 i Olimpik je upisao drugu pobjedu sezone.