Nehumani uslovi za fudbal u Prijedoru: Krpić u posljednjim sekundama zabio za pobjedu Tuzle
Foto - Screenshot

Gol u 93. minuti

Tuzla City je savladala Rudar kao gost sa 1:0 susretu 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Teški uslovi za igru vladali su danas u Prijedoru. Teren je bio natpoljen i u katastrofalnom stanju, pa fudbaleri nisu mogli gotovo ništa da naprave većem dijelu utakmice.

Prvo poluvrijeme nije donijelo šanse. Bilo je borbe, ali teren je pravio ozbiljan problem, a sve što vrijedi izdvojiti je jedan pokušaj Amoaha koji je otišao pred gola Tuzla Cityja.

Na odmor se odlazi rezultatom 0:0, a u nastavku već u 48. minuti gosti propuštaju veliku šansu da dođu do vodstva.

Nakon jednog udarca koji je zastao u lokvi, Sulejman Krpić dolazi do nje i šutira, ali Šćekić čudesno brani njegov udarac.

Tuzla je nastavila sa ofanzivnom igrom. Često su gosti bili ispred gola domaćeg tima, ali falio je završni udarac.

Potom je ponovo uslijedio period bez previše uzbuđenja. Igrači oba tima su se trudili, ali po natopljenom terenu nije se moglo previše napraviti.

Vrijedi još izdvojiti udarac Karjaševića u 86. minuti meča kojeg fenomenalno brani Šćekić, te odbranu Brajlovića nakon udarca Redžića.

A onda u 93. minuti gosti dolaze do pobjede. Džafić je ubacio, a Krpić zabija za pobjedu gostiju od 1:0.