Barella počeo, a Džeko završio Veronu: Inter hvata zalet za novu titulu

Rutinski trijumf nad Veronom

Eldar Ganibegović

Inter je u 32. kolu italijanske Serije A s 2:0 savladao Veronu.

Prvu šansu na utakmici je imao Ivan Perišić kojem gostujući golman brani udaracu 18. minuti.

Četiri minute kasnije hrvatski reprezentativac šalje prizeman centaršut, a Nicolo Barella to prati i postiže pogodak za 1:0.

Mogao je Inter u 26. minuti do drugog gola, ali udaraca Joaquina Corree brani golman Verone.

Ipak, za drugi gol Intera pobrinuo se Edin Džeko. Nakon jedne gužve lopta dolazi do Dijamanta koji takve šanse jednostavno ne propušta.

Gol Edina Džeke pogledajte klikom OVDJE.

Verona je imala jednu dobru priliku do kraja prvih 45 minuta. Simeone je bio u šansi, no istakao se Samir Handanović.

Drugo poluvrijeme totalno slabije od prvog, a jedino što možemo izdvojiti jeste pokušaj D'Ambrosija iz 73. minute kada je Montipo zabilježio novu dobru intervenciju.

Edin Džeko je odigrao svih 90 minuta u ekipi Intera, a Dijamantu je ovo bio 17. gol u svim takmičenjima, a 13. u Seriji A.

Milan je sada prvi sa 67 bodova, Inter i Napoli imaju po 66 i čeka nas uzbudljiva borba za titulu do kraja Serije A, a Inter nakon krize koju je imao polako hvata zalet, s obzirom na to da su u prethodnom kolu upisali 0:1 pobjedu kod Juventusa.

Nevjerovatno, ali ovo je prvi put u 2022. godini da Inter veže dvije pobjede.