Peljto odradio vrhunski posao u tmurnoj noći za Barcelonu, Milioneri zaustavili Svrake

Liga prvaka, 4 .kolo

Haris Zilić

Četvrto kolo Lige prvaka otvoreno je utakmicama u grupama F i H. Odigrana su dva duela u sada već tradicionalnom terminu od 18:45 kojim se otvara večer Lige prvaka. Bilo je veoma uzbudljivo, što najavljuje sjajnu večer na stadionima širom Starog kontinenta.

U grupi F Borussia Dortmund je dočekala Newcastle i na kraju je meč završen rezultatom 2:0 za domaće.

Borussia je bila bolji rival, imali su bolje i zrelije prilike. Istina i Newcastle je imao nekoliko dobrih akcija, ali Milioneri su svoje krunisali.

U 26. minuti nakon prelijepe akcije i duplog pasa sa Sabitzerom mrežu Svraka za 1:0 zatresao je Fullkrug.

Konačnih 2:0 postavio je Brandt pogotkom u 79. minuti, Adeyemi je bio asistent.

Grupa H ponudila je veliku borbu i jedan zanimljiv duel Shakhtara i Barcelone.

Rezultat na kraju utakmice glasio 1:0 za ukrajinski tim, a ovaj meč sudio je najbolji bh. sudija Irfan Peljto koji je još jednom maestralno odradio svoj posao i pokazao zašto je među najboljim evropskim sudijama.

Pogodak vrijedan velikog trijumfa za tim iz Donetska postigao je Sikan u 40. minuti na asistenciju Gocholeishvilija.