Čapljina sigurna, Radnički izgubio u Ljubuškom

Prva liga FBiH, 12. kolo

Ekipa Čapljine savladala je na svom terenu ekipu Goražda s 3:1 u susretu 12. kola Prve lige Federacije BiH.

Sjajnom igrom domaći su stigli do pobjede i sa ekipom Budućnosti dijele prvo mjesto nakon 12 odigranih kola.

Jelčić je u 12. minuti doveo domaće u vodstvo, da bi autogolom Zejnilhodžića nakon pola sata igre bilo jasno da će tri boda ostati u Čapljini.

Sve dileme oko pobjednika riješene su sredinom drugog poluvremena kada je Raič pogodio za 3:0, da bi gosti preko Ćulova uspjeli doći do počasnog gola.

Radnički iz Lukavca nije uspio da nastavi s dobrim igrama u prvenstvu. Poraženi su danas u Ljubuškom od Sloge s 1:0, a strijelac jedinog gola je bio Mirsad Ramić, koji je iskoristio grešku odbrane gostiju.

Podgrmeč je slavio protiv Rudara iz Kaknja s 1:0 pogotkom Borislava Mikića.