Mramor u borbi za vrh, Bosna do pobjede u nadoknadi

Druga liga Sjever, 20. kolo

Četiri meča 20. kola Druge lige Sjever odigrana su danas. Domaće ekipe imale su više uspjeha i slavile su u tri susreta, dok je gostima pripala jedna pobjeda.

Jedina gostujuća pobjeda pripala je ekipi Mramora, koja je s 2:0 savladala Gradinu u Srebreniku, te se na taj način uljučila u borbu za plasman u Prvu ligu Federacije.

Do pobjede u Srebreniku gosti su stigli u samom finišu meča. Pogađali su Klimentić i Kasumović za sigurnih 2:0.

Najuzbudljiviji meč odigran je u Kalesiji, gdje je domaća Bosna savladala Dinamo iz Donje Mahale s 2:1.

Gosti su od 11. minute poveli golom Vincetića, ali je Bosna uspjela da preokrene meč u svoju korist. Prvo je Anel Alibašić u 70. minuti izjednačio na 1:1, da bi potom u četvrtoj minuti nadoknade Mešić pogodio za 2:1

Priluk je s 2:1 pobijedio Bosnu iz Mionice, dok je sigurna domaća tri boda osvojila i Dizdaruša protiv Ingrama (2:0).