Noćna mora Veleža nastavljena u Banjoj Luci

Premijer liga BiH, 17. kolo

Fudbaleri Borca savladali su Velež s 2:1 u 17. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Duel dvije možda i najlošije ekipe u prvenstvu pripao je Borcu. Tim iz Banja Luke je konačno postigao i gol.

Nakon 485 minuta igre danas su konačno našli put do protivničke mreže. Igrala se 15. minuta susreta kada je Ajdin Redžić pogodio za prednost domaćeg tima od 1:0.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku Borac ponovo dominira. Bili su mnogo bolji, stvorili su nekoliko odličnih šansi, a u 71. minuti su završili posao u ovom meču. Pogodio je Jandrić za sigurnih 2:0.

Imali su domaći još nekoliko jako dobrih šansi, ali je mladi golman Voloder imao nekoliko fantastičnih odbrana, te je spasio svoj tim katastrofe.

Uspjeli su gosti u 87. minuti da dođu do gola preko Dine Ćemalovića, ali je to bilo sve što su uradili u ovom meču.