Nogometašice Čelika i Radnika sigurne

Premijer liga za nogometašice

U okviru šestog kola Premijer lige BiH za žene odigrane su tri utakmice.

Na tri susreta postignuta su samo četiri gola, a domaće pobjede slavili su Čelik i Radnik-Bumerang.

Zeničanke su pred svojim navijačima sa 2:0 savladale Modriču. Povele su U 45. minuti kada je pogodila Bektaš, dok je Kobilica u desetoj minuti nastvka postavila konačnih 2:0.

Radnik-Bumerang je u Bijeljini istim rezultatom savladao Željezničar iz Bosanske Krupe. Jović je postigla oba gola, prvi u 37., drugi u 55. minuti.

Duel Mladosti i Banja Luke u Nević Polju okončan je rezultatom 0:0, dok je susret Gradine i SFK 2000 zakazan za sutra.

Na tabeli vodi Mladost sa 16 bodova, Banja Luka ima 13, a SFK uz dvije utakmice manje 12 bodova. Na dnu je Modriča s jednim bodom.