Pobjedom u Živinicama Prokosovići preuzeli vrh

Pobjeda Prokosovića

Fudbaleri Prokosovića novi su lideri u Drugoj ligi Federacije grupa Sjever.

Prokosovići su s minimalnih 1:0 slavili na gostovanju u Živinicama protiv Slavena, te su iskoritili poraz Sloge iz Siminog Hana.

Strijelac jedinog gola za goste je bio Mensur Bjelić, a pogodio je u 49. minuti susreta.

Do ovog kola vodeća Sloga je teško poražena gostovanju u Odžaku (3:0).

Sve je u ovom susretu bilo gotovo za samo 17 minuta. Žerić, Savić i Suljić su pogađali za uvjerljivu pobjedu od 3:0.

Uvjerljivu pobjedu je u Kalesiji upisala domaća Bosna. Ingram je u Srebrenik otišao s četiri gola u mreži (4:1), a domaće pobjede su upisali Mramor i Mladost Puračić.

Oba tima su slavila sa 2:1, a savladali su Mladost Malešiće i Dizdarušu.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

Druga liga Sjever, 20. kolo:

Slaven - Prokosovići 0:1 (Bjelić 49')
Odžak - Sloga Simin Han 3:0 (Žerić 4', Savić 14', Suljić 17')
Mladost Puračić - Dizdaruša 2:1 (Mehmedović 22', Baraković 26' / Huremović 78')
Mramor - Mladost Malešići 2:1 (Klimentić 44', Kasumović 84' / Mujkić 63')
Bosna Kalesija - Ingram 4:1 (Tabalović 26', Šljivić 32', 88', Poljaković 41'p / Salkić 40'p)