Trijumfi kadeta Želje i Slobode

Kadetska Premijer liga

Kadeti Želje slavili su u Vojkovićima protiv Slavije, dok je Sloboda u Tuzli bila bolja od Širokog.

Željezničar je u zaostalom susretu 18. kola rutinski savladao Slaviju (2:0) iako je dobar dio utakmice igrao bez isključenog golmana Tarika Abdulahovića.

U nastavku su Plavi postigli dva gola. Strijelci su bili Šabanadžović u 51. minuti, te Žerić s penala u 66. minuti.

Sloboda je golom Palate iz 30. minute ostvarila minimalnu pobjedu protiv Slavije. Sarajevo je lider u kadetskoj Premijer ligi sa 44 boda, Borac ima 42, Željezničar i Široki po 40, s tim što Širokobriježani imaju utakmicu više.