Velika pobjeda Bratstva u Mostaru, Orašju bod u Srebreniku

Prva liga FBiH, 22. kolo

Fudbaleri Bratstva iz Gračanice savladali su danas Branitelj s 2:1 u susretu 22. kola Prve lige Federacije BiH.

Gosti iz Gračanice su došli do važna tri boda, koja ih ostavljaju u igri za plasman u Premijer ligu.

Do vodstva Bratstvo stiže nakon 20 minuta igre, a mrežu domaćih pogađa Ermin Huseinbašić za prednost od 1:0.

Sam finiš meča donosi dosta uzbuđenja. Prvo domaći preko Jozića u 75. minuti dolaze do izjednačenja (1:1), ali Bratstvo u nadoknadi vremena dolazi do pobjede. Kerim Kadrić je precizan izvođač penala za konačnih 2:1.

Gradina i Orašje su u Srebreniku odigrali meč bez pobjednika (1:1).

Domaći su vodili od 29. minute pogotkom Udovičića, da bi bod Orašju donio Maskaljević u 50. minuti susreta.