Željini dječaci pobijedili zagrebački Dinamo

Na Turniru prijateljstva

Kadeti Željezničara su danas u prvoj utakmici grupe C u sjajnoj utakmici savladali Dinamo iz Zagreba rezultatom 3:2.

Pogodaka nije bilo sve do 26. minuta kada je Aljić doveo Željezničar u vodstvo od 1:0 i postavio rezultat prvog poluvremena. U 42. minuti, Budić je poravnao na 1:1 da bi sedam minuta kasnije rezervista Sojkić donio Želji novo vodstvo.

Dinamo je do novog izjednačenja stigao u 54. minuti, ponovo preko Budića, a onda je smao dvije minute nakon toga odbrana zagrebačkog kluba napravila veliku grešku. Priseban je bio Šarić, koji je pogodio za pobjedu Željezničara rezultatom 3:2.

U drugoj utakmici grupe C, OFK Beograd je savladao Spartak iz Subotice rezultatom 1:0. Željezničar i OFK Beograd imaju po tri boda nakon prvog kola, dok su Spartak i Dinamo bez bodova.

Turnir prijateljstva, grupa C:

Željezničar - Dinamo 3:2 (1:0)

Stadion: Etno selo. Glavni sudija: Stefan Maletić. Pomoćnici: Goran Lakić i Darko Petković. Delegat: Velibor Ostojić. Četvrti sudija: Vojislav Vuković.

Dinamo: 1 Čavlina, 2 Kvesić, 3 Viceban, 4 Pervan, 7 Vuletić, 8 Tomek, 9 Agić, 13 Kušec, 15 Kozina, 17 Čaušević, 20 Knežić.

Rezerve: 12 Martinčević, 5 Pršo, 10 Vidović, 11 Palić, 14 Bičanović, 19 Gudić, 23 Jurčel, 18 Budić.

Potražite više informacija na temu 1. HNL:

Željezničar: 13 Muftić, 18 Cacan, 14 Sarajkić, 45 Kovačević, 19 Panjeta, 16 Lan, 27 Mulamuratović, 17 Mujić, 55 Salanović, 10 Šarić, 99 Aljić.

Rezerve: 1 Egho, 5 Vitlar, 88 Mujazinović, 23 Ramić, 7 Sojkić, 3 Delić, 4 Islamović.

Zaprati FK Željezničar, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: