Metalac preokretom do pobjede u Laktašima

ABA liga

Košarkaši Igokee poraženi su u 20. kolu ABA lige na svom parketu od Metalca iz Valjeva rezultatom 75:72.

Nakon prve dionice činilo se kako će Igosi stići do pobjede. Imala je Igokea 10 poena prednosti (25:15), ali se Metalac vratio u meč sjajnom igrom u drugoj četvrtini.

Dobili su gosti ovaj dio igre s 23:16, pa je Igokea na odmor otišla sa samo tri poena prednosti, 41:38.

Nakon 30 minuta igre bh. prvak je dodatno povećao prednost. Bilo je plus šest (61:55), ali je u završnici susreta Metalac odigrao sjajno.

Preokrenuli su gosti iz Valjeva susret u svoju korist, te su na kraju stigli do pobjede u ovom susretu.

Potražite više informacija na temu ABA liga:

Nikola Malešević je predvodio goste sa 19 poena, Jevtović je dodao 16, dok je kod Igokee Dušan Katnić ubacio 17 poena.