Pobjeda juniorki
Juniorke igraju za plasman od 9.do 16. mjesta

M. Maksimović

Ženska juniorska košarkaška reprezentacija BiH je večeras u Skopju ostvarila drugu pobjedu na Evropskom prvenstvu B Divizije. U prvoj utakmici razigravanja od 9. do 16. mjesta naše košarkašice su pobjedile Englesku 66:52.

Naše košarkašice su odlično otvorile utakmicu, nakon prvih deset minuta BiH je vodila 22:7. Engleskinje se nisu predavale, pa su 3.25 prije kraja treće četvrtine stigle na samo -1, 36:37.

Pitanje pobjednika u ovom duelu je riješeno u završnici utakmice kada su naše košarkašice serijom 9:0 stvorile 12 poena prednosti 62:50.

Anesa Hamšić je postigla 21 poen te je sakupila 8 skokova. Irena Vrančić je utakmicu završila sa 15 poena i 6 skokova, dok je Aleksandra Stojanović ubacila tri poena manje. U Engleskoj reprezentaciji Charlotte Stoddart 12 poena, Hannah Shaw 11. Naredni protivnik naših košarkašica je Irska.