Sjajan nastup Gordića u pobjedi Cedevite

Pobjeda Cedevite

Košarkaši Cedevite savladali su večeras u 14. kolu ABA lige ekipu Krke rezultatom 100:75.

Dominirala je Cedevita u ovom susretu i na kraju su sasvim zasluženo stigli do nove pobjede.

Već nakon prve dionice bilo je jasno da Krka nema šta tražiti u Zagrebu. Domaći su imali 14 poena prednosti (29:15), da bi se na poluvrijeme otišlo sa plus 16 (55:39).

Nastavak donosi ponovo bolju igru Cedevite. Prednost je išla  preko 20 poena razlike, te je Cedevita na kraju slavila sigurnu pobjedu.

Bh. reprezentativac Nemanja Gordić je odigrao sjajan meč. Za 25 minuta na parketu je ubacio 16 poena, dodao je i šest asistencija, dok je efikasniji od njega bio samo Roko Ukić sa 20 poena i osam skokova.