Vitez za oproštaj od Zenice srušio Radnik

BHT Premijer liga, 19. kolo

Vitez je danas na svom terenu u okviru 19. kola BHT Premijer lige dočeka Radnik iz Bijeljine. Vitez je slavio rezultatom 3:0.

Vitez je bolje otvorio utakmicu i od samog starta je krenuo ofanzivno, ali nakon prvih deset minuta utakmice nisu uspjeli pronaći put do gola.  U 15. minuti susreta prilika za domaće, Šišić je centrirao, Kapetan najviši u skoku, ali lopta odlazi preko gola.

Gosti su zaprijetili u 20. minuti susreta, Obradovič je izveo korner, golman domaćih loše reaguje, ali loptu sa linije gola izbacuje Hasanović. Domaći su poveli u 43. minuti susreta, a strijelac je nakon ubačaja Šišića iz kornera bio Brekalo.

Nakon samo pet minuta igre u nastavku utakmice domaći su došli do dva gola prednosti, a strijelac je bio Kapetan nakon asistencije Jurčevića. Domaći su mogli i do trećeg gola, ali se Šišić nije snašao nakon asistencije Vidovića.

Gosti su zaprijetili u 75. minuti susreta preko Obradovića, ali njegov udarac sa pet metara brani Živković. U posljednjim trenucima susreta Vitez je došao i do trećeg gola, a strijelac je bio Dilaver.