Ajax i Hull u sjajnom meču odigrali bez pobjednika

Prijateljska utakmica

Fudbaleri Ajaxa i Hulla odigrali su meč bez pobjednika (3:3) u okviru priprema pred start nove sezone.

Ekipa iz Championshipa je povela u 5. minuti preko Henriksena sa 1:0, ali samo dvije minute kasnije Ajax je poravnao jer je jedan od igrača Hulla postigao autogol. Do kraja prvog dijela meča Ajax je uspio da preokrene rezultat, a strijelac je bio povratnik u redove holandskog tima Huntelaar.

U nastavku susreta viđena su još tri pogotka, dva u mreži Ajaxa i jedan u mreži Hulla.

Prvo je Ajax preko De Jonga povećao prednost na 3:1, ali Hull je ipak do kraja uspio da izjednači. Prvo su preko Battyja smanjjili na 3:2, da bi samo osam minuta prije kraja meča Weir izjednačio rezultat za konačnih 3:3.