Ajax nadigrao Feyenoord u derbiju

Eredivizija

Teme:

U derbiju 28. kola holandske Eredivizije Ajax je s 2:1 pobijedio Feyenoord.

Ajax je u Amsterdamu nadigrao Feyenoord i zaslužio je možda i veću i uvjerljiviju pobjedu, no svakako će i ovih 2:1 zadovoljiti domaće igrače i navijače.

Već u prvoj minuti Schone pogađa za 1:0, a u 36. minuti Neres je povisio na 2:0. U moru šansi za domaće, Kramer u nadoknadi zabija pogodak za 2:1 i to je bio konačan rezultat.

Ajax je ovom pobjedom došao na drugo mjesto sa 66 bodova i ima tri boda manje od današnjeg rivala, koji je sada na 69 bodova. PSV je trećeplasirani sa 64 boda.