Bayer nakon penala izbacio trećeligaša

Spahić igrao 120 minuta

Nogometaši Bayer Leverkusena jedva su prošli u osminu finala Njemačkog kupa.

Bayer se namučio u Magdeburgu te je umalo ispao od istoimenog trećeligaša, koji je na kraju imao malo manje sreće prilikom izvođenja penala.

Iako je Calhonoglu golom iz slobodnjaka u trećoj minuti Apotekare doveo u vodstvo, Magdeburg se spasio. Golom Siefeksa u 26. minuti domaći su izjednačili, a u 109. minuti Brandt zabija za 2:1. No, Papadopoulos u 116. minuti postiže gol za 2:2 i penale.

Poslije duge serije penala, Apotekari su prošli dalje, a bivši kapiten bh. reprezentacije Emir Spahić promašio je prvi udarac s bijele tačke za Bayer. Igrao je, dakle, svih 120 minuta.

Naš reprezentativac Mensur Mujdža nije igrao u visokoj pobjedi Freiburga nad Minhenom 1860 (5:2).

Braunschweig je golom Nielsena slavio kod Wurzburger Kickersa, a Damir Vrančić nije dobio šansu da zaigra u ovom meču.

Aue je vodio u Leipzigu s 1:0 do finiša utakmice, a onda su domaći izjednačili, pa u produžetku s dva gola došli do potpunog preokreta za plasman u osminu finala Kupa.

DFB Pokal, šesnaestina finala:
Minhen 1860 - Freiburg 2:5 (Valdet 16, Okotie 69/ Freis 25, Mehmedi 59, 64, 89, Schmid 84)
Magdeburg Bayer 1:1, 2:2  (Siefeks 26, Brandt 109/ Calhanoglu 3, Papadopoulos113)
Wurzburger Kickers - Braunschweig 0:1 (Nielsen 78)
Leipzig - Aue 1:1, 3:1 (Poulsen 90, Kaiser 97, Boyd 107/ Klostermann 20 - ag)