Bešiktaš razbio Partizan u Beogradu, silan i Tottenham

Evropska liga

Bešiktaš i Tottenham su razbili svoje protivnike u susretima trećeg kola grupe C Evropske lige.

Turski Bešiktaš je gostovao u Beogradu, te je lakše od očekivanog upisao pobjedu. Bešiktaš je slavio sa visokih 4:0.

Mrežu Beograđana načeo je Kavlak u 18. minuti, Demba Ba je povisio na 2:0 u završnici prvog dijela. U nastavku su pogađali Okyakup i Tore.

Tottenham je bio još ubjedljiviji na White Hart Laneu protiv grčkog Asterasa. Pijetlovi su slavili sa 5:1.

Golijadu je načeo Kane u 13. minuti, a ovaj igrač je do kraja utakmice postigao još dva gola. Dvostruki strijelac je bio Lamela, koji je ujedno postigao gol sezone u 30. minuti. Barrales je u 89. zabio utješni gol za goste i to kada je isključen golman domaćih Lloris.

Tottenham i Bešiktaš imaju po pet bodova, Asteras četiri, a Partizan je na dnu sa jednim bodom.