Domaće pobjede Nantesa i Metza, golijada u Toulouseu

Ligue 1

Nantes i Metz ostvarili su domaće pobjede u utakmicama šestog kola francuske Ligue 1.

Metz je do druge pobjede stigao pred svojim navijačima protiv Bastije (3:1). Krivets je u 14. pogodio za 1:0, da bi Ayite u 42. minuti izjednačio na 1:1. Milan i Falcon su u posljednjih pola sata tresli mrežu gostiju za konačnih 3:1.

Reims je također stigao do druge pobjede i to u gostima kod Lorienta, gdej je slavio s 1:0, a gol odluke postigao je Moukandjo u 72. minuti.

Nantes je bio bolji od Nice (2:1), što mu je treći trijumf. Golove za domaće postigli su Djilobodji i Shechter, a Amavi za goste.

Potražite više informacija na temu Ligue 1:

Najviše golova viđeno je u duelu Toulousea i Caena (3:3).

Ligue 1, 6. kolo:
Lorient - Reims 0:1 (Moukandjo 72)
Metz - Bastia 3:1 (Krivets 14, Milan 65, Falcon 75/ Ayite 42)
Nantes - Nice 2:1 (Djilobodji 10, Shechter 43/ Amavi 70)
Toulouse - Caen 3:3 (Ben Yedder 21 - penal, Regattin 83 - penal, Ninkov 87/ Raspentino 8, Nangis 77, Calve 86)