Empoli ostavio Crotone na začelju

Rade Krunić nije igrao

Teme:

Empoli je u posljednjoj utakmici 3. kola Serije A na svom terenu savladao Crotone sa 2:1.

Domaći su u prednost došli golom Belluscija u 31. minuti, da bi poravnanje Crotoneu donio Sampirisi golom u posljednjim trenucima prvog poluvremena.

Costa je u 56. minuti vratio prednost Empoliju, koji je uspio sačuvati rezultat i na kraju proslaviti pobjedu. Vrijedi istaći da su gosti meč završili sa desetoricom igrača u polju zbog isključenja Dusennea.

Povremeni bh. reprezentativac Rade Krunić je svih 90 minuta proveo na klupi za rezervne igrače.

Za Empoli je ovo bila prva pobjeda, a ujedno i prvi bodovi u novoj sezoni, dok je Crotone ostao na posljednjem mjestu sa sva tri poraza.