Eurogol Ingolstadta za pobjedu nad Darmstadom

Bundesliga, 13. kolo

S. Bošković

Ingolstadt je u 13. kolu Bundeslige slavio na domaćem terenu protiv Darmstadta rezultatom 3:1.

Nakon prvog poluvremena gosti su imali minimalnu prednost pogotkom Sula u devetoj minuti igre.

U drugom dijelu domaći tim zaigrao je dosta bolje, te su postigli tri pogotka i ubilježili veoma važnu pobjedu. Bauer je u 58. minuti igre eurogolom izjednačio na 1:1, a tri minute kasnije Hartmann je bio precizan s bijele tačke za vodstvo Ingolstadta od 2:1.

Za konačnih 3:1 ponovno je bio precizan Hartmann, koji je pitanje pobjednika riješio dvije minute prije kraja susreta.

Nakon 13. odigranih kola Ingolstadt je osmi sa 19 osvojenih bodova, dok je Darmstadt s 14 bodova na 13-oj poziciji.