Leicester proradio, Liverpool nemoćan na King Poweru

Premier liga

Nogometaši Leicestera deklasirali su Liverpool s 3:1 u susretu 26. kola engleske Premier lige.

Leicester je bez Claudija Ranierija ugostio Redse na King Poweru i malo ko je očekivao da će aktuelni prvak, koji se ove sezone bori za opstanak, uspjeti da ostvari laganu pobjedu.

Na prvi gol domaći navijači su čekali do 28. minute, kada je Jamie Vardy na asistenciju Marca Albrightona pogodio za 1:0.

Desetak minuta kasnije Daniel Drinkwater postiže sjajan pogodak i Liverpool je već bio na koljenima.

Možda su se gosti nečemu i nadali do 60. minute, ali nakon novog gola Vardyja bilo je jasno da sva tri boda ostaju u Leicesteru. Uspio je u 68. minuti Philippe Coutinho da smanji na 3:1, ali na tome se završilo.

Liverpool je sa 49 bodova ostao na petom mjestu, dok je Leicester došao na 15. mjesto s 24 boda.

Jamie Vardy Goal HD - Leicester City 1-0... by Live1Goals
LEICESTER CITY VS LIVERPOOL 2-0 GOAL Vardy 02... by tukya600
Jaime Vardy 2nd Goal HD - Leicester City 3-0... by Live1Goals
Zaprati Liverpool, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: