Malaga preokretom do pobjede u Elcheu

Primera, 16. kolo

Duel Granade i Getafea završen je bez pobjednika, dok je Malaga slavila u Elcheu.

Malaga je do devete pobjede stigla kod posljednjeplasiranog Elchea. Domaćin je poveo golom Lombana u samoj završnici prvog dijela, ali je u nastavku andaluzijski sastav došao do preokreta.

Camacho je u 49. minuti vratio stvari na početak, da bi Alberto u 77. minuti postigao gol za veliko slavlje Malage, koja je sada sedma sa 30 bodova, čak 10 više ima od osmoplasirane Celte.

Nešto ranije svoj susret 16. kola odigrali su Granada i Getafe, a na kraju je meč okončan rezultatom 1:1.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Cordoba je u 40. minuti bio strijelac za domaće, Velazquez za goste u 78. minuti. Granada je 18. sa 13 bodova, a Getafe 12. sa 17 bodova.