Napoli slavio u Bratisalvi, Sparta bolja od YB-a

Evropska liga, grupa I

Teme:

Nogometaši Napolija očekivano su, rezultatom 2:0, slavili u Bratislavi u utakmici drugog kola grupe I Evropske lige.

Napolitanci su u prvom kolu nadigrali Spartu iz Praga, a u drugom su slavili u Bratislavi protiv Slovana.

Nije, naravno, pobjeda gostiju iz Napulja nikakvo iznenađenje i ništa drugo se nije ni očekivalo. Napoli je poveo u 35. minuti golom Mareka Hamšika, da bi konačnih 2:0 postavio Argentinac Gonzalo Higuain u 74. minuti, minutu nakon što je ušao u igru.

U drugom susretu u grupi Sparta je s 3:1 savladala Young Boys. Vacha i dva puta Lafata pogađali su za češku, a Hoarau u 52. minuti za švicarsku momčad.

Napoli je lider u gurpi I sa šest bodova, Young Boys i Sparta imaju po tri, dok Slovan nema bodova.