Prvi trijumf Elchea, prvi poraz Rayo Vallecana

Španska Primera

Rayo Vallecano i Elche navijačima na Vallecas stadionu ponudili su zanimljivu utakmicu u kojoj je postignuto pet pogodaka.

Radovali su se fudbaleri Elchea koji su trijumfovali rezultatom 3:2. Albacar je pogodio za vodstvo Elchea u 37. minutu, a do odlaska na odmor izjednačujući pogodak postigao je i Kakuta.

U desetom minutu nastavka novo vodstvo gostima donio je Jonathas. Dvadeset minuta prije za 3:1 pogodio je Mosquera.

Do kraja utakmice Bueno je ublažio poraz Rayo Vallecana u sudijskoj nadoknadi. Bio je ovo prvi trijumf Elchea u novoj sezoni, kao i prvi poraz Rayo Vallecana.