Schalke bez boda i nakon petog kola

Hoffenheim slavio s 2:1

Hoffenheim je preokretom savladao Schalke (2:1) u petom kolu njemačke Bundeslige.

Rano su gosti poveli, u četvrtoj minuti, a strijelac je bio Choupo-Moting, no domaći su brzo uspjeli da se vrate.

Kramarić je u 17. pogodio za 1:1, a naš reprezentativac Ermin Bičakčić je u 39. minuti zamijenjen zbog povrede.

Dvije minute kasnije, Rupp je pogodio za vodstvo Hoffenheima, koji je na kraju slavio s 2:1, pošto u nastavku nije bilo golova. Dodajmo da Sead Kolašinac nije igrao za goste, premda je bio u zapisniku.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Hoffenheim je deveti sa sedam bodova, a Schalke ni nakon pet kola nema bodova na svom kontu. Tim iz Gelsenkirchena je na dnu tabele sa gol razlikom 2:10.