Standardu derbi protiv Anderlechta, Arslanagić nije igrao

Pro liga, 23. kolo

U derbiju 23. kola Pro lige Belgije Standard je s 2:0 savladao Anderlecht.

Standard je u Liegeu uspio da savlada Anderlecht. Gosti iz Brisela doživjeli su četvrti poraz, te su ostali na minus dva od vodećeg Club Bruggea, koji još ima i utakmicu manje.

Standard je ovom pobjedom došao sa sedmog na četvtu poziciju i sada ima 37 bodova. Za domaće danas nije nastupao potencijalni bh. reprezentativac Dino Arslanagić, koji je ostao na klupi.

Ciman je u 64. minuti načeo mrežu gostiju. da bi De Camargo u 88. postavio konačnih 2:0.

Anderlecht je od 53. minute igrao bez isključenog Defoura, pa je i to jedan od razloga zašto ovaj sjajni belgijski tim danas nije uspio osvojiti makar bod.