Venecuela deklasirala Boliviju, Paragvaj ponižen kod kuće

Kvalifikacije za SP

Fudbaleri Urugvaja savladali su na svom terenu selekciju Ekvadora rezultatom 2:1 u okviru kvalifikacija za SP.

Sva tri gola postignuta su u prvom poluvremenu.

Najprije je Coates u 12. minutu pogodio za vodstvo domaćina, da bi Caicedo na minut prije odlaska na odmor poravnao rezultat.

Tri boda Urugvaju donio je Rolan pogotkom u samom finišu prvog dijela.

Nakon 11 odigranih kola Urugvaj zauzima drugo mjesto sa 23 boda, dok je Ekvador četvrti sa šest bodova manje.

Do ubjedljivog trijumfa sinoć je došao Peru, koji je u gostima nadigrao reprezentaciju Paragvaja sa 4:1.

Domaćin je nakon prvih 45 minuta igre imao vodstvo od 1:0, ali je u nastavku doživio pravu katastrofu.

Riveros je bio strijelac za Paragvaj, dok su Ramos, Flores i Cueva postigli golove za goste. Treba spomenuti da je Benitez krajem susreta pogodio sopstvenu mrežu.

Peru je i pored ovog trijumfa ostao na osmoj poziciji sa 14 bodova, a sa bodom više Paragvaj je trenutno sedmoplasiran.

Venecuela nije imala milosti prema Boliviji, koju je ispratila sa pet golova u mreži (5:0).

Sjajan nastup imao je Joseph Martinez koji je bio trostruki strijelac, a golove su još postigli Kouffati i Otero.

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za SP:

Venecueli je ovo bila prva pobjeda u kvalifikacijama, pa je nakon 11 kola i dalje pretposljednja sa svega pet bodova. Sa druge strane, Bolivija sa četiri boda zauzima posljednje mjesto.