Osam poena Đedovića u pobjedi Bayerna

Pobjeda Bayerna

Košarkaši minhenskog Bayerna savladali su danas u 28. kolu BBL-a na gostovanju ekipu Ulma rezultatom 70:59.

Bayern je ušao u meč kao favorit, ali je Ulm prikazao dosta dobru košarku, pa su gosti iz Minhena morali dobro da se potrude kako bi došli do pobjede.

Ulm je imao prednost nakon 10 minuta igre (18:17), a na poluvrijeme se otišlo s neriješenim rezultatom 33:33.

Nastavak ipak donosi nešto bolju igru Bayerna. Treći period su dobili 21:15, a u posljednjoj dionici su samo dodatno potvrdili pobjedu za pobjedu u ovom izuzetno teškom susretu.

Nihad Đedović je za Bayern u ovom susretu ubacio osam poena, Deon Thompson je bio najefikasniji s 14 poena, dok je kod Ulma Daniel Theis ubacio 19 poena.