Mladost jedina maksimalna, treći poraz Ilijaša

PL BiH za odbojkaše, 4. kolo

Najzanimljivija utakmica 4. kola Premijer lige BiH za odbojkaše odigrana je u Brčkom, a domaće Jedinstvo je nakon pet setova igre u lokalnom derbiju poraženo sa 3:2 od ekipe Domaljevca.

U dosta uzbudljivoj utakmici gosti su poveli sa 0:1, ali nakon naredna dva seta domaći su bili ti koji su imali prednost. Ipak, u četvrtom setu Domaljevac slavi sa 25:23, pa se ulazi u tie-break. I u posljednjem setu nešto više koncentracije i sreće imali su gostujući odbojkaši pa su slavili "na razliku" rezultatom 16:14 za konačnih 3:2.

Bosna je još uvijek bez pobjede, a u Kalesiji je u 4. kolu sa maksimalnih 3:0 trijumfovala ekipa Gacka. Domaći odbojkaši ozbiljniji otpor svom protivniku pružili su tek u posljednjem setu.

Ilijaš je poražen u Kaknju sa 3:0, a identičan rezultat bio je i u duelu Mladosti i Borca. Banjalučani su pružili jedan dobar meč, dobro su parirali protivniku, ali Brčaci nisu sebi dozvolili iznenađenje.

U posljednjoj utakmici ovoga kola Radnik je do svoje treće ovosezonske pobjede stigao na gostovanju kod Modriče. Ekipa iz Bijeljine osvojila je sva tri boda nakon maksimalne pobjede od 3:0.